Wakacyjna wyprawa w góry

Kiedy nadchodzi lato i planujemy wakacyjne podróże, nierzadko mamy problem z podjęciem decyzji, dokąd właściwie chcemy się wybrać, co zwiedzić, czy pojechać nad morze, czy też w góry. Zwolennicy tej drugiej opcji, wielbiciele górskich wędrówek, mają z kolei dodatkowe dylematy – zarówno w Polsce, jak i za granicą, znajduje się wiele różnych pasm górskich, niezwykle atrakcyjnych i zapewniających turystom wspaniałe widoki, trudno więc zdecydować się na konkretny kierunek wyprawy. Jak się jednak okazuje, aby przyjemnie spędzić czas w górach, nie trzeba daleko szukać, polskie pasma górskie są bowiem niezwykle piękne i fascynujące. Idealną bazą wypadową na wyjścia w góry może być na przykład Żywiec. Jeśli szukamy miejsca, z którego nie tylko można szybko dotrzeć na interesujące nas szlaki, ale też w którym znajdziemy różnorodne atrakcje turystyczne, będzie to strzał w dziesiątkę.

Żywiec, położony w Kotlinie Żywieckiej, znajduje się w pobliżu trzech istotnych pasm górskich. Są to Beskid Mały, Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. Pasma te obfitują w mniej lub bardziej wymagające szlaki turystyczne, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele górskich wypraw, którym niestraszne są strome podejścia i całodzienne wędrówki będą zachwyceni, z kolei osoby, które lubią spokojne spacery w uroczych sceneriach również nie będą rozczarowane. Coś odpowiedniego znajdzie się również dla rodzin, które podróżują z małymi dziećmi lub osobami w podeszłym wieku, a chcą aktywnie spędzić czas, jednocześnie się nie przemęczając.

Turyści, którzy chcieliby odpocząć nieco od górskich wędrówek i zobaczyć coś ciekawego, również będą zadowoleni. W Żywcu znajduje się bowiem całe mnóstwo atrakcji turystycznych i interesujących obiektów, które można zwiedzać. Jednym z nich jest z pewnością Muzeum Browaru, w którym można poznać historię tego zakładu i marki, a także wziąć udział w degustacji piwa. W mieście zwiedzić można również Stary Zamek czy konkatedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zobaczyć tam można też przepiękny miejski ratusz i neoklasycystyczny pałac Habsburgów. Dla amatorów spacerów wśród zieleni obowiązkowym miejscem docelowym będzie Park Zamkowy z Domkiem Chińskim, a także cmentarz żydowski.

Jak więc widać, Żywiec może być naprawdę fantastycznym kierunkiem wakacyjnych wypraw. Zarówno miłośnicy gór, jak i amatorzy miejskich zabytków znajdą tu coś dla siebie. Co istotne, najprawdopodobniej nietrudno będzie znaleźć w tym mieście lub w jego najbliższej okolicy dobry hotel w przystępnej cenie, który stanie się dla nas wymarzoną bazą wypadową. Warto jednak pamiętać, że nasze miejsce noclegowe wcale nie musi być luksusowym kurortem – Żywiec i znajdujące się w jego pobliżu góry są tak piękne i bogate w atrakcje turystyczne, że może się okazać, iż w hotelu będziemy tylko spać, a całe dnie poświęcimy na górskie wędrówki i zwiedzanie ciekawych miejsc.

Krótko mówiąc, jeśli zależy nam na wielu możliwościach spędzania wolnego czasu, zarówno w górach, wśród zieleni, jak i w muzeach i im podobnych obiektach, wyjazd do Żywca będzie dla nas idealnym wyborem. Znajdziemy tu wszystko, na czym mogłoby nam zależeć. Warto więc nie czekać i jak najszybciej zarezerwować odpowiadający nam hotel – z pewnością nie pożałujemy i wspaniale wykorzystamy wakacyjny urlop.

3 lip Brak komentarzy admin Nad Potokiem , , Read more...