Wakacje w Polsce

Lato to czas podróży i wyjazdów. Wielu z nas decyduje się na zagraniczne wakacje. Zachęcają do tego biura podróży, które prześcigają się w coraz to lepszych ofertach. Oferty last minute czy first minute to naprawdę dobry sposób na zwiedzenie obcego kraju w niezawyżonej cenie. Największą popularnością cieszą się ciepłe kraje, takie jak Egipt, Turcja, Grecja. Takie wakacje możemy sobie sprawić już za niecałe 2000 zł za osobę na tydzień. I są to zazwyczaj oferty all inclusive z pełnym wyżywieniem i atrakcjami. Jeżeli lubimy zwiedzanie możemy się wybrać do najpiękniejszych, europejskich miast, takich jak Paryż, Berlin czy Wenecja.
Jednak dla tych, którzy nie lubią daleko jeździć i doceniają walory turystyczne naszego kraju również znajdzie się wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc.

Polska jest znakomicie położona pod względem turystycznym. Mamy dostęp zarówno do morza, jak i gór, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe miejsca w polsce to z pewnością wszystkie, historyczne miasta, które urzekają atmosferą i historią. Należy tu wymienić z pewnością Kraków. Ta dawna stolica Polski zachwyca nie tylko rodaków, ale również turystów zagranicznych. Jest swego rodzaju wizytówką naszego kraju. Wawel, smocza jama, rynek, sukiennice to bogactwo architektury i sztuki. Nie sposób go zwiedzić w jeden dzień, a nawet po tygodniu nie ma się dość. Inne piękne miasta to Wrocław, Poznań no i Warszawa. W stolicy również nie będziemy się nudzić. Obok popularnych miejsc, takich jak Pałac Kultury i Nauki, Łazienek, Starówki, i Muzeum Narodowego koniecznie trzeba zobaczyć miejsca stworzone współcześnie np. Centrum Nauki Kopernik. Atrakcja przypadnie do gustu szczególnie dzieciom lubiącym odkrywać nowości.

Obok morza i gór popularnym turystycznym terenem są Warmia i Mazury. Dużo zieleni, lasów, jezior i czyste powietrze przyciągają co roku wielu turystów i to nie tylko latem, ale również w inne pory roku. Miasto, które szczególnie zasługuje na uwagę to również Kazimierz Dolny. Staje się coraz bardziej popularny i dlatego ten, kto jeszcze tam nie był, musi koniecznie wybrać się do Kazimierza. Jest urokliwym miejscem, które każda para może wybrać na romantyczny weekend. Turystyka w Kazimierzu rozwija się prężnie, jest tu wiele pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Położone blisko Puławy i Nałęczów są także warte uwagi. To, co może nas zachwycić to niespieszna atmosfera, piękne pałace, parki i ciekawa historia tych miejsc.

Jeżeli chcemy podziwiać piękne widoki i zobaczyć cały Kazimierz Dolny to z pewnością musimy wejść na Górę Trzech Krzyży. Z tego wzniesienia roztacza się niesamowity widok na rynek, a porasta go niespotykana roślinność. Sercem miasta jest właśnie rynek, który latem tętni życiem, a zimą zachwyca ozdobami świątecznymi. W jego środkowej części stoi stara studnia, której legenda głosi, że ten, kto napije się z niej wody, z pewnością wróci do Kazimierza. Jeśli chcemy poczuć powiew historii wybierzmy się na cmentarz żydowski, którego początki sięgają XVI w.