USA – różnorodność na całego!

Stany Zjednoczone, chociaż nie należą do grupy wybitnie egzotycznych miejsc świata, są jedną z najczęściej wybieranych destynacji turystycznych wybieranych przez Europejczyków. Niektórzy chcą tam zamieszkać i ziścić swój „american dream”, inni pragną zobaczyć rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze kolejni wybierają się tam by zwyczajnie poznać odmienną kulturę, i pozwiedzać ciekawe miejsca na świecie znane najczęściej z posterów lub seriali. Z uwagi na to, że bilety lotnicze do USA są kosztowne, dobrze byłoby mądrze zaplanować całą wycieczkę i spędzić tam więcej czasu. Trzeba wziąć pod uwagę również, że ze względu na to, że kraj ten jest tak olbrzymi, samo podróżowanie wewnątrz Stanów Zjednoczonych zajmie dużo czasu i także zabierze sporą ilość środków finansowych.

Co takiego mogą nam zaoferować Stany Zjednoczone?
Jest to kraj niesamowicie duży i zdecydowanie bardzo zróżnicowany. Chociaż panuje twierdzenie, że jest to kraj ubogi pod względem kulturowym, to jednak tak na prawdę, może on się poszczycić całkiem sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i interesującą kuchnią, która wbrew powszechnej opinii wcale nie jest złożona przeważnie z hot-dogów, popcorn’u i frytek. Na przykład, w południowej części kraju przeważają dania ze znacznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub przepyszne burrito – ogólnie tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są także obszary, w których w przepyszny sposób przyrządzane są owoce morza i różne inne pyszności.
Do bardzo interesujących regionów USA należy,wśród wielu innych, Oklahoma, na terenie której istnieje możliwość by odwiedzić wioski rodowitych Indian. Ci rdzeni obywatele USA nie mieli łatwego życia i ostatecznie teraz niestety mieszkają w większości na utworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych obszarach będących rezerwatami.

Wszyscy znajdą coś dla siebie
Interesującym regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddzielony od pozostałej części kraju, znajdujący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest atrakcyjnym miejscem, między innymi z uwagi na charakterystyczną kuchnię, jak i przyrodę – obydwie nawiązujące do panującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład spróbować ciekawie przyrządzonego mięsa z renifera.
Z innej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za odrobinę cieplejszym klimatem, niż ten spotykany na Alasce, z pewnością zainteresują się Florydą, gdzie mieści się tak popularne i modne, kultowe Miami.
Pasjonatów historii i polityki (i nie tylko, oczywiście) zainteresuje wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich metropoliach z chęcią odwiedzą Nowy Jork by przespacerować się przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najmodniejszych lokali na świecie.
Miłośnicy przyrody również znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników najczęściej podąża szlakami parków narodowych, zwiedzając takie punkty na mapie jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.
Planując podróż do Stanów Zjednoczonych trzeba pamiętać o tym, że niezbędne jest uzyskanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna może zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na lotnisku w USA. Samo uzyskanie tego dokumentu nie należy do najprostszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest odwiedzić ten kraj chociaż jeden raz.