Turystyczny Wrocław

Okres wakacyjny jest doskonałym momentem, aby oprócz klasycznych destynacji, takich jak nadbałtyckie plaże czy bieszczadzkie szczyty, zwiedzić i poznać kilka najważniejszych polskich miast. Jednym z nich może być Wrocław, nadodrzańskie miasto położone na Dolnym Śląsku. W 2016 roku Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury i pomimo, że od tego czasu minęły już trzy lata, nadal trzyma poziom i zachwyca, zarówno ofertą kulturalną jak i stricte turystyczną, która zachwyci nawet najbardziej wybrednych odwiedzających.

Wrocławska turystyka opiera się przede wszystkim na muzealnictwie i sztuce. Aby dogłębnie zwiedzić to miasto i poznać jego najważniejsze atrakcje, powinniśmy przeznaczyć na nasz pobyt przynajmniej trzy, cztery dni. Jednym z flagowych obiektów turystycznych jest przepiękne, wrocławskie Muzeum Narodowe, położone nad Odrą. Stare mury pokryte pnącym się bluszczem robią niesamowite wrażenie, a wystawy czasowe i stałe sprawią przyjemność nawet sceptykom wędrówek po muzeach. Kolejnym punktem obowiązkowym powinna być Panorama Racławicka, położona dosłownie pięć minut spacerem od Muzeum Narodowego, a dziesięć od Rynku Głównego. Oglądanie ogromnego obrazu „Bitwa pod Racławicami” w połączeniu z bardzo ciekawą narracją, będzie niezapomnianym doświadczeniem. Należy pamiętać, by wcześniej zarezerwować sobie bilety na konkretną godzinę, by później uniknąć kolejek.

Po intensywnym czasie spędzonym w muzeach, warto wybrać się na spacer po przepięknym i malowniczym Ostrowie Tumskim. Wszystkie najważniejsze punkty turystyczne są umiejscowione relatywnie blisko siebie, więc przy okazji pięknej pogody warto zrezygnować z samochodu i wybrać się na spacer po mieście, lub skorzystać z rowerów miejskich, by jeszcze bardziej wchłonąć magiczną atmosferę Wrocławia. Jeżeli podróżujecie z dziećmi, nie zapomnijcie o wyjątkowym wrocławskim zoo!

Gdy zwiedzamy stolicę Dolnego Śląska w okresie jesienno-zimowym, na naszej wycieczkowej liście powinny znaleźć się obowiązkowo dwa punkty. Pierwszy z nich to spektakl w jednym z wrocławskich teatrów. Oferta dramaturgiczna miasta jest jedną z najlepszych w Polsce i naprawdę warto poświęcić jeden wieczór na odwiedziny np. w Teatrze Muzycznym Capitol, zlokalizowanym bardzo blisko dworca głównego. W okresie przedświątecznym koniecznie wygospodarujcie kilka godzin i spędźcie je na wrocławskim rynku, gdzie odbywa się jeden z najpiękniejszych polskich jarmarków bożonarodzeniowych. Wydarzenie to oferuje moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i starszych turystów. Atmosfera wieczornego, grudniowego Wrocławia jest naprawdę niesamowita i na pewno pomoże nam poczuć świąteczny klimat.

Ilość wrocławskich atrakcji poniekąd zmusza nas do dłuższego pobytu, lub rozłożenia zwiedzania na raty. Jeśli jednak zdecydujecie się na noclegi, to warto rozważyć wynajem mieszkania – jest to bardzo wygodna i korzystna cenowo opcja. Koniecznie sprawdzajcie lokalizację Waszego miejsca do spania – po co tracić czas na dojazdy do centrum, kiedy w tym czasie można robić mnóstwo o wiele ciekawszych rzeczy?

3 lip Brak komentarzy admin Nad Potokiem , , Read more...