Singapur – nowoczesność i przepych w wersji miejskiej

Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i statkami towarowymi to codzienny pejzaż Singapuru.

Dzielnica finansowa pocztówką państwa
Niewątpliwie Singapur kojarzy się z bogactwem pięknych, oszklonych wysokich wieżowców, których wizerunki odbijają się w tafli Marina Bay. Atmosfera miasta jest wyjątkowo niepowtarzalny. Miasto fascynuje swoim idealnym uporządkowaniem i precyzją w organizacji. Kombinacja stali i szklanych powierzchni nigdy nie okazywała się równie niesamowita jak tutaj. Kompozycja nowoczesnych budynków nad brzegiem wody sprawia zdumiewające wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji przypominającym łódź. Nocą jedną z atrakcji są pokazy laserów, dlatego warto znaleźć się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Świetna organizacja urbanistyczna ukazuje się również w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego miejsca jest nadzwyczaj punktualne, pędzące i bardzo wygodne metro. Dobrze jest zobaczyć na własne oczy i choć raz skorzystać z tak wspaniałej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najbardziej znanych miejsc w Chinatown jest warta zainteresowania świątynia Złotego Zęba Buddy, która jest ogromnych rozmiarów budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb trzymany jest na 4 piętrze, z kolei na dachu można obejrzeć ogród. Chinatown to miejsce niemalże jedynie zamieszkałe przez turystów.

Przyroda w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay który znajduje się bardzo blisko słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite wrażenia. Można tam ujrzeć ciągnące się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – ogromne metalowe obiekty. Dodatkową atrakcją okazuje się odbywający się każdego dnia wieczorem czarodziejski pokaz, w którym główne role pełnią kolory i muzyka. W ogrodzie botanicznym warto wybrać się do wydzielonego miejsca, w którym znajduje się park orchidei. Ogród posiada świetną atmosferę tworzoną przez zacienione alejki znajdujące się w całym lesie deszczowym.

Jedno z największych akwariów świata oraz niezwykłe ZOO
Przebywając w Singapurze dobrze jest rzecz jasna nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale również zajrzeć do cieszącego się ogromną sławą na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również zobaczyć rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Wspaniały kompleks zoo ukazuje głównie ptaki, także drapieżniki. Wiele zwierząt nie jest odseparowanych żadnym płotem, ani siatką, co sprawia wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z drugiej strony na wyspie Sentosa koniecznie warto jest wejść do oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Okazuje się być największym w całym świecie, w jego wyposażenie wchodzi 45 000 metrów sześciennych wody i mieści ponad sto tysięcy gatunków zwierząt wodnych. Składające się z przestronnych przejść i wielkich zbiorników wodnych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez krystalicznie czyste szyby można spojrzeć wprost na dno oceanu. Fauna oceaniczna jest świetnie ukazana zachwyca różnorodnością. Na pewno zapewni niesamowite wrażenia.