Polska, miejsce na wakacyjny wypoczynek

Wakacje są czasem niezwykłym, to wtedy ma się ochotę na odrobinę szaleństwa, poznawanie nowych miejsc, spotkania z ludźmi, odkrywanie cudownych miejscówek w kraju lub zagranicą. Jedni poszukują noclegów w ekskluzywnym hotelu, z dostępem do basenu, strefy spa i wielu innych atrakcji, inni preferują piesze wycieczki po znanej okolicy lub eskapady z namiotami i eksplorowanie dzikich, mało odwiedzanych rejonów kraju.
Kierunki wyjazdów wakacyjnych są bardzo różne. Zazwyczaj mieszkańcy rejonów nadmorskich chcą spędzić czas urlopu w górach lub nad jeziorami. Czasem też wybierają wczasy zagraniczne nad ciepłym Morzem Śródziemnym lub w innym równie ciepłym miejscu.

Mieszkańcy południa Polski przemieszczają się na Północ. Ostatnimi laty prawdziwe oblężenie przeżywają miejscowości nadmorskie. Kilka kolejnych bardzo ciepłych lat sprawiło, że bałtyckie plaże, które słyną z pięknego piasku, są atrakcyjnym miejscem wypoczynku od czerwca do października. Znacznie poprawiła się tez infrastruktura noclegowa oraz oferta gastronomiczna, przybyło tez atrakcji w postaci parków rozrywki, kin, oceanariów, papugarni, motylarni oraz wszelkich parków osobliwości i miniatur. Pobyt nad polskim morzem staje się zatem pełen wrażeń bez względu na pogodę. Oprócz leżenia na plaży oraz korzystania z atrakcji na miejscu, warto też skorzystać z oferty wycieczkowej. Rejsy na Bornholm lub Rugię ewentualnie krótsze godzinne po Bałtyku to niezwykle ciekawa alternatywa.

Podobnie jak nadbałtyckie kurorty rozwijają się miejscowości położone w górach. Zarówno Beskidy jak i Sudety oferują turystom bardzo zróżnicowaną ofertę. Noclegi można zamówić albo w pensjonatach, hotelach czy domach wczasowych, jak i bardzo licznych gospodarstwach agroturystycznych, gdzie oprócz możliwości odbywania długich wycieczek po górach ma się możliwość kontaktu z domowymi zwierzętami, takimi jak psy, koty, ptactwo domowe (kury, gęsi kaczki, indyki, a nawet pawie i strusie), kozy, owce, konie, zdarzają się tez alpaki, daniele i inne egzotyczne dosyć stworzenia lub wzięcia udziału w ciekawych warsztatach rękodzielniczych.

Oczywiście największą popularnością cieszą się nadal szlaki turystyczne w górach. Część z nich, jak trasa na Śnieżkę, czy popularne trasy w Tatrach są wręcz oblegane. Inne , np. w Beskidzie Niskim czy Górach Kaczawskich świeca pustkami nawet w środku sezonu. To wymarzone miejsce dla tych, którzy wakacje chcą przeznaczyć na odpoczynek od zgiełku miasta oraz wyciszyć się z dala od wszelkiej cywilizacji. Wędrując po Górach Kaczawskich lub Górach Izerskich można całymi godzinami nie spotkać żadnego człowieka, co jest idealnym sposobem na relaks i nabranie dystansu do wielu spraw.

Innym ciekawym sposobem na spędzenie wakacji są wielodniowe wyprawy rowerowe lub piesze. Ta aktywna forma wypoczynku ma coraz więcej zwolenników. Dzięki powstaniu wielu tras rowerowych coraz częściej spotyka się w Polsce sakwiarzy, czyli rowerzystów, którzy do sakw rowerowych pakują namioty, śpiwory, karimaty oraz resztę wyposażenia biwakowego i odbywają wielodniowe wycieczki po Polsce lub Europie, pokonując dziennie ok. 50-100 km, nocując na polach biwakowych i będąc całkowicie niezależnymi od bazy noclegowej. Takie wakacje są niezapomnianą przygoda i pozostają w pamięci przez wiele lat.

Bez względu na to jak lubi się wypoczywać, warto zdecydować się na wakacje w kraju i znaleźć tu swoje ulubione miejsce.

10 paź Brak komentarzy admin Nad Potokiem , , Read more...