Gdzie warto wybrać się na wypoczynek?

Zaczynamy okres wakacji. To czas, kiedy wyjeżdżamy na urlop w celach odpoczynku i relaksu. Z dala od zgiełku miasta i tłoku pracowników w miejscach pracy. Najczęściej wybieranym miejscem na wakacje stały się góry. Dlaczego? Dużo ludzi preferuje jednak aktywne spędzania czasu. A jeszcze jeśli istotne są dla nas długie spacery z pięknymi widokami to właśnie góry będą tą najlepszą formą rozrywki. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się wybrać polskie góry – Tatry, to każdy z nas będzie zadowolony. Decydując się na nocleg warto wybrać hostel. Z kilku podstawowych powodów.

Nie zapłacimy w hostelu tak dużo jak w hotelach. A musimy pamiętać, że wyjeżdżamy w góry by odpocząć na łonie natury a nie przesiadywać w hostelu. Nie oglądajmy widoku gór z okna. Najpiękniejsze widoki są na szczytach gór. Tatry dają nam wiele możliwości do wyboru. Możemy zdecydować się na mniejsze i krótsze wyprawy lub takie, które wymagają od nas więcej zaangażowania, ale góry potrafią się odwdzięczyć pięknymi widokami. W hostelach również nie ma takiego zatłoczenia jak w hotelu, a także warunki są jak domowe. Bo cóż nam więcej potrzeba, prócz wygodnego łóżka i ciepłej wody? Nie zapomnijmy również o tym, że Tatry także bywają niebezpieczne.

Musimy pamiętać, by zaopatrzyć się w niezbędnik podróżny. W góry należy zabrać ze sobą na pewno lekki zapas jedzenia, gdybyś z jakiś powodów mieli szybko nie wrócić. Kolejno należy zabrać ze sobą apteczkę z rzeczami do pierwszej pomocy i zapasem leków. Na pewno nie możemy zapomnieć o zapasie wody do picia. To jest numer jeden w górach. Tatry nie dają nam możliwości zakupienia żywności podczas wyprawy. Musimy o tym pamiętać dużo wcześniej, by zaopatrzyć się w cały niezbędnik. Co do wyboru hostelu musimy przemyśleć na pewno lokalizację. Jak daleko mamy w góry i czy Tatry, z naszą wybraną docelowo ścieżką, znajdują się blisko. Nie ma nic gorszego jak znalezienie daleko hostelu mając później na uwadze dojazd docelowy w góry. Więc jeśli już jesteśmy spakowani, hostel mamy wybrany i góry zapoznane należy się udać w podróż. Najważniejsza w górach jest dobra pogoda. Pamiętajmy by w czasie ulewnych deszczy lub nagłych zmian pogody odpuścić sobie wypad w Tatry bo jak wiadomo w górach pogoda zmienna jest bardzo.

Nie warto ryzykować własnym zdrowiem i życiem. Lub jeszcze podczas planowania wyjazdu, sprawdzić należy nadchodzącą pogodę, tak by nie doznać rozczarowania już na miejscu. Zadbajmy o to by nie spędzać dnia w hostelu, tylko wymaszerować w góry. Tatry są tak szerokie w gamie tras do wyboru, że każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie odpowiedniego. Wszystko zależy od naszych wymagać, preferencji i umiejętności. Wiadomo, że doświadczony alpinista wybierze bardziej strome góry, aniżeli amator – turysta. Dla niego wtedy Tatry mają wiele opcji dolin do zwiedzania, tak by rozpocząć swoją przygodę z górami delikatnie, nie dorabiając się złych wspomnień, które na początku mogą zrazić do dalszego podróżowania w góry. Tak więc pakujmy walizki i podróże czas zacząć. Witaj przygodo.

3 lip Brak komentarzy admin Nad Potokiem , , Read more...