Co warto wiedzieć, jeśli podróżujesz z lotniska w Poznaniu

Poznań to jedno z większych miast w Polsce, które może pochwalić się nowoczesnym, sporych rozmiarów Portem Lotniczym Ławica. To z tego miejsca ponad dwa miliony pasażerów rocznie podróżuje do miejsc na całym świecie w celach wypoczynkowych czy też biznesowych. Sprawdź, co warto wiedzieć o jednym z najstarszych lotnisk w Polsce.

Jak dostać się do portu lotniczego komunikacją miejską?

Ławica jest jednym z tych lotnisk, do których bez problemu w krótkim czasie można dotrzeć komunikacją miejską. Wystarczy złapać kursujący co około 20 minut autobus nr 159, który rozpoczyna trasę spod Dworca Głównego PKP i dowozi pasażerów pod sam terminal. Przejazd całej trasy zajmuje około 25 minut. Niewiele miejsc w Polsce może pochwalić się tak dogodnym położeniem portu lotniczego. Bilety na tej linii kosztują tyle samo, ile standardowe bilety komunikacji miejskiej w Poznaniu. W przypadku biletu bez ulg należy zapłacić 4,60 zł. Komunikacja miejska zapewnia również autobusy nocne.

Czy na Ławicy można zaparkować samochód?

Dla wielu podróżujących najlepszym środkiem transportu jest samochód, dlatego bardzo ważne jest dla nich, czy będą mogli zaparkować samochód w pobliżu lotniska. Ławica może pochwalić się sporych rozmiarów strefami parkowania tuż przy terminalach. Warto pamiętać, że obowiązuje zakaz zatrzymywania się przed samym terminalem na dłużej niż kilka chwil potrzebnych na wyjęcie bagażu. Dostępna jest również darmowa strefa Kiss&Fly, w której można przebywać 10 minut bez konieczności opłat. W przypadku dłuższego postoju warto zapoznać się z obowiązującym cennikiem. Bilety można zakupić w kasach automatycznych znajdujących się przy wejściach na poszczególne parkingi. Ławica oferuje również możliwość postoju długoterminowego. Swoje auto możesz zostawić w bezpiecznym miejscu nawet na dwa tygodnie (lub więcej). Rezerwacji można dokonać online, a w przypadku wybrania takiej metody, Ławica oferuje 10% zniżki na postój.

Jak jeszcze mogę dojechać na Ławicę?

Jeśli nie podróżujesz samochodem lub komunikacją miejską, możesz dojechać na lotnisko także przy pomocy taksówki. Koszt przejazdu zależy oczywiście od przebytej odległości. Ławica jest położona ok. 7 kilometrów od centrum Poznania, więc transport taksówką, zwłaszcza w przypadku podróży z innymi osobami może być nie tylko wygodny, ale także niedrogi. Warto rozważyć ten środek transportu także w przypadku dużej ilości bagażu.

Jakie udogodnienia czekają na podróżujących?

Na terenie hali ogólnodostępnej funkcjonuje kilka kawiarni, kantory, punkty usługowe oraz sklepy z pamiątkami. Ławica oferuje ponadto specjalny pakiet usług VIP, sale konferencyjne, Salon Business Executive Lounge, asystę dla osób niepełnosprawnych oraz niewielką, lecz dobrze wyposażoną strefę wolnocłową w hali odlotów. We wszystkich strefach lotniska dostępne jest darmowe Wi-Fi. Bez problemu można również znaleźć gniazdka elektryczne. Wszystkie niezbędne informacje oraz plan Ławicy można znaleźć na świetnie zorganizowanej stronie internetowej portu lotniczego.

3 lip Brak komentarzy admin Nad Potokiem , , Read more...